КIРОВОГРАДСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ


 
Слово ректора!
Абітурієнту
Факультети
Наука
Освіта
Студенту


Слово ректора
Структура
Ректорат
Iсторiя
Реквiзити
Спiвробiтництво
Вчена рада
План-схема КНТУ
Новини
Карта сайту
Користувачу


МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Наш університет офіційно включено в Програму інтеграції України до ЄС. Програмою передбачається розширення міжнародного співробітництва навчальних закладів, підприємств та фірм, навчання та стажування в країнах ЄС, підтримка вивчення європейських мов, участь у європейських освітніх програмах та інше.

Для реалізації цієї стратегії університет, у грудні 2001, створив новий структурний підрозділ - відділ міжнародних зв'язків, який розробив "Концепцію розвитку міжнародних зв'язків університету". За неповні три роки, силами п'яти співробітників і численного добровільного студентського та викладацького активу розгорнута успішна діяльність по різних напрямках міжнародного співробітництва.

Тільки у 2003 році 55 представників КНТУ побували закордоном на стажуваннях, семінарах, міжнародних виставках, в тому числі 5 викладачів, 3 аспіранти і 47 студентів. По результатах стажувань вийшло 12 публікацій, в тому числі 4 у зарубіжних джерелах. У міжнародних наукових конференціях прийняли участь 83 вчених університету. Розроблено 2 міжнародні проекти, по одному з них отримано грант Європейської Комісії, другий розглядається генеральною дирекцією з освіти та культури ЄС у Туріні. 5 студентів направлено на навчання за кордон. Відбулася презентація нашого університету на освітянській виставці в Ріо де Жанейро. Бейсбольна команда університету прийняла участь і перемогла у 6 престижних міжнародних змаганнях.

Ми розробили програми закордонного стажування, які доступні всім. Наприклад, у Франції всі витрати бере на себе сторона, що приймає, а зароблені "кишенькові" гроші перекривають всі витрати на підготовку до стажування. До того ж, французька віза для осіб віком до 25 років - безкоштовна. Усе це дає можливість нашим хлопцям і дівчатам побувати у Парижі, не заглядаючи у гаманці своїх батьків. Започатковано стажування в Англії. Готуємо практику у Німеччині.

Міжнародне співробітництво - шлях із двостороннім рухом. У минулому році університет прийняв 7 іноземних делегацій та окремих іноземних представників загальною кількістю 156 осіб. Розширилась географія спілкування: - Франція, Англія, США, Бразилія, Туреччина, Китай. Укладено 7 угод про співпрацю із закордонними освітніми організаціями, 30 французьких студентів і три викладачі побували на стажуванні в КДТУ. Ми отримали заявку французького учбового закладу з проханням прийняти на стажування 24-ох їхніх студентів у 2005 році. Другий рік плідно працює в університеті волонтер Корпусу Миру США Адам Джонсон. У квітні ми приймаємо волонтера із Франції.

У грудні 2006 року виповнюється 5 років із часу заснування відділу міжнародних зв'язків. За цей короткий час він сформувався як координаційний центр міжнародної діяльності університету. можна назвати такі підсумкові показники його роботи:

  • укладено 33 міжнародні угоди;
  • на стажуванні за кордоном побувало 320 студентів;
  • університет бере участь у 15 міжнародних програмах;
  • за кордоном навчаються 17 студентів;
  • курсами поглибленоговивчення європейських мов охоплено 850 студентів;
  • 32 студенти отримали міжнародні визнані лінгвістичні дипломи.

У свою чергу наш університет відвідали 325 іноземних фахівців та стажерів. Не все можна виразити в цифрах. Головне те, що створена атмосфера, коли обдарована українська молодь має реальний доступ до європейського освітнього простору.

За 2006 рік укладено 4 міжнародні угоди з університетами, громадськими організаціями та компаніями Франціями, Англії, Німеччини.

В цьому році на стажуванні за кордоном у Франції, Англії, Німеччині, Данії, Швейцарії, Сполучених Штатах Америки, Канаді побували 92 студенти, випускники й аспіранти, дві студентки отримали стипендії французького уряду і працюють над дисертаціями у елітних вищих школах, шість кандидатів прийняли участь у конкурсі на отримання стипендій та навчання у франко-румунському аграрному університеті. Дві делегації КНТУ побували у Франції, де обговорювали спільний підхід до взаємного визнання дипломів аграрної освіти.

За рік університет відвідали 62 іноземних представника, які провели зустрічі зі студентами та викладачами. Серед них делегація ENESAD - вищий національний агрономічний заклад міста Діжону, Франція, - на чолі з директором Домініком Потексом; Професор Оксфорду Колін Брок - його підхід до забезпечення якості освіти ліг в основу Болонського процесу; Жан-Ів Ларвор; Стів Накада - директор Japan Conference Center; Бернард Шют - начальник комерційного відділу американського відділення компанії ЕВМ (Electronic Business Management); делегація китайських бізнесменів; у відповідності до Угоди про співробітництво між КНТУ і сільськогосподарським ліцеєм Мармія із Клермон-Ферану (Франція), університет прийняв французьку делегацію з 35 студентів та 3-х викладачів.

Як в минулому році, університет приймав 3-х фрнцузьких стажерів та одну стажерку з Німеччини.

Основною подією міжнародної діяльності університету у 2006 році є підписання 20 червня 2006 р. Угоди про довгострокове партнерство з Національним вищим агрономічним навчальним занладом Діжону (Франція). Угода передбачає спільну адаптацію до Болонського процесу, розвиток дистанційної освіти, обміни студентами і стажерами, розробку й упровадження науково-освітньо-виробничого проекту "Іригація" та спільні магістреські програми в галузях агрономії,охорни навколишнього середовища, сільськогосподарських машин та обладнання.

Цей захід, який здійснюється вперше в Україні, відкриває нову сторінку у міжнародному житті нашого університету й задача усіх задіяних у проекті викладачів і науковців - гідно відповісти на цей виклик.

Усе це сприяє створенню позитивного іміджу університету, як сучасного передового українського навчального закладу, не тільки в Україні, а й за її межами.

Детальніше ознайомитись з роботою цього відділу та з конференціями, включаючи і міжнародні, які проводяться в Україні і не тільки, можна на окремій сторінці: Відділ міжнародних зв'язків КНТУ.

При винекненні питань можна звернутись за електронною адресою:

 


вгору


Copyright © 2004-2020 IОЦ. e-mail: