КIРОВОГРАДСЬКИЙ НАЦIОНАЛЬНИЙ ТЕХНIЧНИЙ УНIВЕРСИТЕТ


 
Слово ректора
Освiта
Факультети
Наука
Абiтурiєнту
Студенту


Гуртожитки
Студентський клуб
Профком студентiв
Виховна робота
Спортивний табiр
Спорт
Гостьова книга
Форум
Чат
Новини
Карта сайту


НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА

Дієвими осередками організації виховання були колективи факультетів, гуманітарних кафедр, бібліотеки, студпрофком, студентський молодіжний клуб, органи студентського самоврядування, молодіжні громадські та культурно-просвітницькі організації.

Підводячи підсумки роботи, в цілому можна стверджувати, що заплановані обсяги навчально-виховної діяльності за минулий навчальний рік виконані в повному обсязі.

Ряд заходів загальноуніверситетського плану було проведено кафедрою українознавства.

Розроблений студентами КНТУ проект на здобуття Гранту Президента України "Для творчої молоді" названо в числі переможців. Починаючи з січня 2004 року виходить інформаційний молодіжний бюллетень "Стріха", видання якого здійснюється в рамках реалізації названого проекту.

У рамках святкування 75-річчя університету серед студентства було оголошено та проведено творчий конкурс на тему "Мій університет". Переможцем якого став магістрант У курсу Валентин Солдатенко.

До 250-річчя міста Кіровограда для студентів університету було проведено перший етап творчого конкурсу на тему "Освідчення в любові рідному місту", роботи переможців готуються до участі у другому етапі конкурсу.

Спільно з управлінням у справах сім"ї та молоді Кіровоградської облдержадміністрації студенти усіх п"яти факультетів КНТУ взяли участь у розробці та реалізації проекту"Суспільно-професійне самовизначення молодих жінок в умовах трансформації суспільства", що був представлений на Всеукраїнський конкурс проектів та отримав перемогу.

У плані національно-патріотичного виховання особливе місце займає гідне відзначення ювілейних дат видатних історичних діячів, духовних оборонців нації, письменників, діячів культури і науки. Процес формування у підростаючого покоління почуття прив"язаності до рідного краю здійснювався під час проведених краєзнавчих екскурсій місцями історичної слави (Холодний Яр, Чигирин, Суботів), ознайомлення з відомими літературними осередками (Хутір "Надія", музей Марка Кропивницького, літературний музей Івана Карпенка-Карого, м.Кам"янка). Світове мистецтво також не залишилося поза увагою нашого студентства (музей Г.Нейгауза, Осьмьоркіна, картинна галерея, обласний краєзнавчий музей).

Вагома складова цьогорічної навчально-виховної діяльності визначається організацією та проведенням планових акцій - кураторських годин, днів кафедр, зустрічей з провідними вченими України й рідного краю, діячами культури й мистецтва, ветеранами війни й праці, провідними спеціалістами у галузі законодавства, медицини, соціальної сфери.

Розгорнуто співпрацю гуманітарних кафедр з Полтавським інститутом сім"ї та молоді, зокрема із центром естетичного виховання "Молодь до молоді", та проведено ряд заходів в академічних групах, спрямованих та упередження та вирішення проблем наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму. На сторінках "Студентського вісника" запроваджено рубрики "Ми за здоровий спосіб життя", "Психологія особистісного життя", "Психологія здоров"я".

У відповідності з "Положенням про студентське самоврядування" нарешті у цьому році створена в університеті студентська рада, очолює яку за сумісництвом голова студпрофкому. Вибрані студентські декани, студентські ради гуртожитків. Зроблені тільки перші кроки у цьому напрямку. Сподіваюся, що з початком нового навчального року студентське самоврядування заявить про себе на повну силу.

З метою активізації діяльності системи студентського самоврядування здійснювала свою роботу наглядова рада в гуртожитках університету: періодично організовувалися та проводилися вечори-диспути, присвячені проблемам культури поведінки, спілкування та побутової култьтури студентів.

Виховна роботу зі студентами, які мешкають в гуртожитках університету, в першу чергу, була спрямована на проведення просвітницьких акцій та профілактичних бесід з проблем попередження алкоголізму, наркоманії, злочинності тощо у молодіжному середовищі та популяризації здорового способу життя з залученням працівників УВС.

Студпрофкомом та студрадами регулярно проводяться рейди з перевірки протипожежного та санітарного стану гуртожитків. Кращим із членів студентських рад надавалася можливість поліпшення побутових умов проживання та безкоштовного перебування у санаторії-профілакторії.

Значно знизилася кількість студентів, що виселені за порушення "Правил проживання". За навчальний рік виселено 11 студентів. За результатами огляду-конкурсу на кращий гуртожиток міста, 1У-й гуртожиток зайняв 1 місце, за що був нагороджений відеоплеєром.

У сфері збереження та зміцнення здоров"я студентів працював санаторій-профілакторій, у якому курс лікування пройшло 650 студентів, з них 250 - безкоштовно. Для студентів КНТУ організовано лікування та оздоровлення у санаторії-профілакторії та спортивно-оздоровчому таборі "Сосновий гай" на березі Дніпра.

Протягом звітного періоду надавалась матеріальна допомога студентам-сиротам, напівсиротам, інвалідам, постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Студентам, які мають дітей, видавалися новорічні подарунки. Профспілковий студентський комітет став організатором туристичних поїздок до міст Умані, Києва, Одеси, оздоровчих поїздок до міста Яремчі.

У зв"язку з триваючим ремонтом актового залу обсяг заходів, що проводив студентський молодіжний клуб у цьому навчальному році був дещо скорочений, колективи спрямовували творчу діяльність на участь у загально-міських, обласних, всеукраїнських та інших заходах.

У конкурсі на кращий студентський клуб серед навчальних закладів міста, присвяченому 250-річчю створення Кіровограда, студентський молодіжний клуб університету зайняв перше місце.

Університетська збірна команда КВК брала участь у Всеукраїнському фестивалі "Перлина біля моря 2003" (м.Одеса), фестивалеві команд КВК у м.Черкаси, У міському чемпіонаті КВК наша збірна посіла 2 місце.

Іде активна робота з підготовки окремої програми СТЕМу для участі у Міжнародному фестивалі СТЕМів, що дасть змогу колективу у наступному навчальному році боротися за повернення звання "народного".

Велика увага приділялася і спортивно-масовій роботі. Проведено студентську ювілейну спартакіаду із семи видів спорту, присвячених 75-річчю університету, в якій переможцями:
- серед студентів стали: 1 місце - ФАЕП, 11 місце - ЕФ, 111 місце - ФСГМ, 1У місце - ФПЕМ, У місце - МТФ.
- серед викладачів: 1 місце - МТФ, 11 місце - ФСГМ, 111 місце - ФПЕМ, 1У місце - ЕФ, У місце - ФАЕП.

Серед гуртожитків спартакіада проводилася із 5 видів спорту, у якій перше місце посів гуртожиток № 4, 11 місце - гуртожиток № 1, 111 місце - гуртожиток № 2, 1У місце - гуртожиток №3.

Збірні команди університету з баскетболу, волейболу, футболу, настільного тенісу, легкої атлетики, шахів, шашок взяли участь в обласній універсіаді, де вибороли звання чемпіонів та призерів. У командному заліку команда КНТУ зайняла 1 місце.

Збірна команда з легкої атлетики стала срібним призером зимового Чемпіонату України серед ВНЗ 111-1У рівнів акредитації.

Цього року студентка групи КЕ01 Бурова Катерина, член збірної Олімпійської команди України, в Чемпіонаті України з велоспорту зайняла 11 місце, в Кубку України в командній гонці 1 місце.

Збірна команда університету із софтболу виборола 1 місце в Кубкові України, 11 місце в Чемпіонаті України, перше - в Молодіжних іграх України.

Збірна команда КНТУ з бейсболу "Техуніверситет" зайняла перше місце в Кубкові України, перше місце - у Спартакіаді України. Перше місце в Кубку, присвяченому 75 річчю КНТУ, 1 місце в Кубку КВІНТа (Молдова), 1 місце в Кубку ІНТЕРЛІГИ (Білорусь).

За результатами творчих змагань університетська відеостудія "Енергія" отримала ряд дипломів і грамот на всеукраїнських і обласних конкурсах. За досягнуті успіхи студентська відеостудія отримала звання "Народний аматорський колектив".

Вважаю, що з естетичним вихованням у нас все нормально, як зовні так і внутрі приміщень університету.

Підбито підсумки оглядів-конкурсів "Кращий викладач навчального року" та "Кращий наставник академічної групи".

Найкращими визнані серед викладачів випускаючих кафедр - доцент кафедри сільськогосподарського машинобудування Шмат С.І.; серед викладачів кафедр фундаментальних дисциплін - доцент кафедри деталей машин і прикладної механіки Філімоніхін Г.Б.; серед викладачів кафедр гуманітарних дисциплін - доцент кафедри філософії Кирильчук В.Т.

Кращими наставниками академічних груп визнані такі викладачі: перше місце - викладач кафедри міжнародної економіки Козел О.М., друге місце - асистент кафедри сільськогосподарського машинобудування Мартиненко С.В., третє місце - асистент кафедри електротехнічних систем Величко Т.В.

Розглядається питання про наступний випуск молодих спеціалістів спільно з підприємствами у залі обласної філармонії.

^
вгору


Copyright c 2004 IОЦ. e-mail: