Кафедра "Технологія машинобудування" - є однією з перших випускаючих кафедр, яка створена у Кіровоградському державному технічному університеті в 1962 році. Студенти кафедри отримують якісну підготовку з питань розробки сучасних технологій, обладнання (в тому числі з програмним керуванням) пристроїв та інструментів, промислових роботів, організації та економіки виробництва тощо.
З урахуванням сучасних вимог розвитку виробництва на базі спеціальності відкрита підготовка за спеціалізацією "Комп'ютерне проектування та виробництво в машинобудуванні", що забезпечує поєднання загально-інженерної та технологічно-виробничої підготовки з широким використанням комп'ютерної техніки при проектуванні різних машин і виробів, виконанням інженерних, економічних та інших розрахунків, з вивченням різних мов програмування. Випускники кафедри працюють інженерами, технологами, програмістами, керівниками організацій та виробництв, науковими співробітниками в проектних і дослідних організаціях, викладачами вищих навчальних закладів тощо. Найбільш відомі з них: Саінсус О.Д. - голова правління ВАТ "Червона Зірка"; Никитенко С.В. - начальник департаменту МВС України; Штутман П.Л. - голова наглядової ради ВАТ "Гідросила"; Колотуха С.В. - заступник голови обласної державної податкової адміністрації; Джулай В.О. - голова Знам'янської міської ради; Шевченко А.О. - начальник Кіровоградського Центру стандартизації; Фляга О.П. - заступник начальника обласного управління МВС України та інші.
Кафедра технології машинобудування, спільно з кафедрою автоматизації виробничих процесів, готує фахівців за спеціальністю "Гнучкі комп'ютеризовані системи та робототехніка".
Лабораторії кафедри оснащені сучасним обладнанням, верстатами з програмним керуванням, роботами, комп'ютерною технікою та сучасним програмним забезпеченням.
На кафедрі працює 10 викладачів, з них: 1 - доктор технічних наук, професор; 5 - кандидатів наук, доцентів; 2 - викладачі, 2 - асистенти; 3 - аспіранти.
Викладачами кафедри видано 10 навчальних посібників з грифом Міністерства освіти і науки України, 3 монографії, понад 200 методичних вказівок для лабораторних робіт та курсових і дипломних проектів.
Основні напрямки наукових досліджень кафедри пов'язані з розробкою прогресивних технологій, комп'ютеризованому їх проектуванню та вирішенню питань автоматизованої підготовки виробництва. Проектуванню конструкцій промислових роботів і елементів гнучкої та роторної автоматизації, розробці конструкцій та технологій виготовлення рульових механізмів автомобілів. За результатами наукових досліджень захищено одну докторську та 9 кандидатських дисертацій. Результати наукових досліджень впроваджені на багатьох підприємствах України.
Кращі випускники кафедри продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі.
|